Bird Box Challenge – od filmu do niebezpiecznego trendu

bird-box-challenge
WPISY

Głupi challenge, który szybko jak wirus rozpowszechnia się w Internecie, potrafi narobić wielkich szkód. W tym wypadku wystarczyła rosnąca popularność filmu produkcji Netflixa „Nie otwieraj oczu” (Bird Box). Do samych twórców tej produkcji, nie można mieć pretensji, ale trzeba wszystkich ostrzec, jakie mogą być konsekwencje Bird Box Challenge.

Nie otwieraj oczu – droga do głupoty

Mówiąc w skrócie, cały film polega na tym, że główna bohaterka wraz ze swoimi dziećmi musi walczyć o życie z zasłoniętymi oczami. Lawinowa popularność na poziomie ponad 45 milionów wyświetleń w pierwszym tygodniu, zrobiła furorę idiotycznego wyzwania. W związku z tym, internauci zasłaniają oczy opaską, robiąc niebezpieczne rzeczy, które dokumentują na filmie. Na YouTubie pełno jest filmów z niebezpiecznymi ujęciami z tego challengu. Ludzie potykający się w sklepie o towary, chodzenie po ulicy blisko pojazdów, jazda w wesołym miasteczku na samochodzikach, upadki na ruchomych schodach czy jazda samochodem. Najgorsi w tym wszystkim według mnie są dorośli, którzy wraz z dziećmi robią to wyzwanie. Nie brakuje rodziców, którzy zasłaniają oczy swoim pociechom, a te stukają głową w ścianę czy potykają się na podłodze. Brakuje mi słów, aby opisać tych rodziców, bo nie wiem, co ma na celu, wrzucanie takich filmów w sieć. Chyba najlepiej nazwać to wielką głupotą.

Merytoryczna rozmowa

W wypadku gdy twoje pociechy nie obejrzały tego filmu, porozmawiaj z nimi na temat tego niebezpiecznego trendu. Wyjaśnij, że chodzenie z zawiązanymi oczami po różnych miejscach może doprowadzić do tragedii. Jeśli jesteście już po seansie, zrób to samo. Nie ma nic gorszego jak obojętność, a głupotę trzeba jak najszybciej eliminować. Warto sprawdzać i mieć kontrolę nad tym, co twoja pociecha ogląda na YouTubie, bo to jest główne źródło rozpowszechniania Bird Box Challenge.

Czego nie robić?

Z pewnością nie powinno się więcej nagrywać i wymyślać nowych pomysłów na to niebezpieczne wyzwanie. Dużo osób chce wypromować się na YouTubie tworząc tego typu filmy. Dobrze się przy tym bawią bądź nie, lecz nie rozumieją, że zwiększają zasięg tego niebezpiecznego zachowania. Sam Netflix zaapelował do oglądających, aby nie robili sobie krzywdy, podczas wykonywania Bird Box Challenge. Nieodpowiednie zachowania trzeba jak najszybciej eliminować z naszego życia! Reasumując, do tej pory jeszcze nikt przez to nie zginą, oby tak wszystko szybko i szczęśliwie to się skończyło.

2 thoughts on “Bird Box Challenge – od filmu do niebezpiecznego trendu

  1. Hi. Very interesting article but it’s hard to find niebezpiecznetrendy.pl in search
    results. You are out of google’s top ten, so you can’t expect big traffic.
    You need high quality backlinks to rank in serps.
    And you can get them for free, just search in google: forbesden’s
    tools

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.